AKRAPOVIC LINK PIPE TITANIUM FOR DUCATI HYPERMOTARD / HYPERSTRADA PART # L-D8SO2
Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
AKRAPOVIC LINK PIPE TITANIUM FOR DUCATI HYPERMOTARD / HYPERSTRADA PART # L-D8SO2
from
Save
-20%
€254.00
€303.50
- Stock: In Stock
- Brand: Akrapovic Exhaust Systems
- Model: L-D8SO2
- Weight: 5.00kg
- SKU: (EURO- 220)
- ISBN: (Old Price)235
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
| Feature | Details |
|---|---|
| Product | Akrapovic Link Pipe Titanium For Ducati Hypermotard / Hyperstrada |
| Part Number | L-D8SO2 |
| Power | +1.5 kW at 6800 rpm |
| Torque | +3.0 Nm at 3900 rpm |
| Weight | -2.4 kg |
| Description | Link pipe made in titanium without catalytic converter. |
| Fitment | Ducati Hypermotard 2013-2018 |
| Ducati Hyperstrada 2013-2018 |
| Shipping Info | |
| Order Type : | Order From Cross Border |
| Dispatch Time : | 4-6 Weeks* |
| Product Attribute | |
| Select Your Motorcycle | Ducati Hypermotard 2013 |
Builder in Product TAB
NEW! Since Journal 3.2, the much improved T.A.B (Tabs Accordion Blocks) system supports the page builder inside the tab content. Unlimited Blocks, Tabs or Accordions with any HTML content or the builder interface (supporting custom rows/columns/modules) can be assigned to any individual product or to certain groups of products, like entire categories, brands, products with specific options, attributes, price range, etc.
You can indicate any criteria via the advanced product assignment mechanism and only those products matching your criteria will display the modules.
Also, any module can be selectively activated per device (desktop/tablet/phone), customer login status and other criteria. Imagine the possibilities.