AKRAPOVIC RACING LINE TITANIUM FULL EXHAUST SYSTEM FOR KAWASAKI VERSYS 650 PART # S-K6R10-HEGEHT
Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
AKRAPOVIC RACING LINE TITANIUM FULL EXHAUST SYSTEM FOR KAWASAKI VERSYS 650 PART # S-K6R10-HEGEHT
from
Save
-20%
€1,413.00
€1,730.25
- Stock: In Stock
- Brand: Akrapovic Exhaust Systems
- Model: S-K6R10-HEGEHT
- Weight: 25.00kg
- SKU: (EURO- 1410)
- ISBN: (Old Price)1510
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
| Feature | Details |
|---|---|
| Product Name | Akrapovic Racing Line Titanium Full Exhaust System |
| Compatibility | Kawasaki Versys 650 |
| Part Number | S-K6R10-HEGEHT |
| Power | +2.6 kW at 8750 rpm |
| Weight | -2.3 kg |
| Torque | +1.6 Nm at 5650 rpm |
| Description | Full system consisting of a high-grade lightweight titanium muffler and stainless-steel headers, finished with a handmade carbon-fibre endcap. Offers increased performance across the rev-range and a weight decrease over the stock system. EC/ECE type approved. Deeper, sportier sound enhances desirability. Easy-to-follow installation instructions, plug-and-play system requiring no remapping. EC type-approval valid only when catalytic converter is installed. |
| Fitment | Kawasaki Versys 650: 2017-2020 |
| Shipping Info | |
| Order Type : | Order From Cross Border |
| Dispatch Time : | 4-6 Weeks* |
| Product Attribute | |
| Select Your Motorcycle | Kawasaki Versys 650 2017 |
Builder in Product TAB
NEW! Since Journal 3.2, the much improved T.A.B (Tabs Accordion Blocks) system supports the page builder inside the tab content. Unlimited Blocks, Tabs or Accordions with any HTML content or the builder interface (supporting custom rows/columns/modules) can be assigned to any individual product or to certain groups of products, like entire categories, brands, products with specific options, attributes, price range, etc.
You can indicate any criteria via the advanced product assignment mechanism and only those products matching your criteria will display the modules.
Also, any module can be selectively activated per device (desktop/tablet/phone), customer login status and other criteria. Imagine the possibilities.