AKRAPOVIC RACING LINE TITANIUM FULL EXHAUST SYSTEM FOR YAMAHA MT-09 2014-2016 PART # S-Y9R3-HAFT
Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
AKRAPOVIC RACING LINE TITANIUM FULL EXHAUST SYSTEM FOR YAMAHA MT-09 2014-2016 PART # S-Y9R3-HAFT
from
Save
-20%
€1,431.90
€1,753.88
- Stock: In Stock
- Brand: Akrapovic Exhaust Systems
- Model: S-Y9R3-HAFT
- Weight: 25.00kg
- SKU: (EURO- 1431)
- ISBN: (Old Price)1531
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
| Feature | Details |
|---|---|
| Product | Akrapovic Racing Line Titanium Full Exhaust System For Yamaha MT-09 2014-2016 |
| Part No. | S-Y9R3-HAFT |
| Power | +4.0 kW at 9900 rpm |
| Torque | +5.3 Nm at 5000 rpm |
| Weight | -2.4 kg |
| Features | - The Racing Line represents a full step in the exhaust system tuning process and offers a great balance between price and optimum performance. |
| - Racing performance exhaust systems are designed for riders that demand maximum performance from their motorcycle. | |
| - The systems are lighter compared to the stock exhaust system and feature exceptional production quality and increased engine performance combined with pure racing sound output. | |
| - A combination of racing materials like titanium for the muffler outer sleeve give these exhaust systems a racing touch. | |
| Fitment | Yamaha MT-09 2014-2016 |
| Shipping Info | |
| Order Type : | Order From Cross Border |
| Dispatch Time : | 4-6 Weeks* |
| Product Attribute | |
| Select Your Motorcycle | Yamaha MT-09 2014 |
Builder in Product TAB
NEW! Since Journal 3.2, the much improved T.A.B (Tabs Accordion Blocks) system supports the page builder inside the tab content. Unlimited Blocks, Tabs or Accordions with any HTML content or the builder interface (supporting custom rows/columns/modules) can be assigned to any individual product or to certain groups of products, like entire categories, brands, products with specific options, attributes, price range, etc.
You can indicate any criteria via the advanced product assignment mechanism and only those products matching your criteria will display the modules.
Also, any module can be selectively activated per device (desktop/tablet/phone), customer login status and other criteria. Imagine the possibilities.