Ohlins STX 36 Blackline Twin Shock For Harley Davidson Street Rod XG750A 2017-2019 Part # HD 792
Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
Ohlins STX 36 Blackline Twin Shock For Harley Davidson Street Rod XG750A 2017-2019 Part # HD 792
from
Save
-20%
€2,031.30
€2,518.88
- Stock: In Stock
- Brand: Öhlins Racing
- Model: ohlins-stx-36-blackline-twin-shock-harley-davidson-hd-792
- Weight: 10.00kg
- SKU: HD 792
- ISBN: 1773
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
| Feature | Description |
|---|---|
| Product Name | Ohlins Stx 36 Blackline Twin Shock For Harley Davidson Street Rod Xg750A 2017-2019 |
| Part Number | HD 792 |
| Compatible Model | Harley Davidson Street Rod XG750A 2017-2019 |
| Material | Dark Version Slip-On Power Gun 3 Muffler Set |
| Finish | Dark Version Slip-On Power Gun 3 Muffler Set |
| Weight | Lightweight (exact weight may vary) |
| Brand | Ohlins |
| Fitment | Direct fitment for Harley Davidson Street Rod XG750A 2017-2019 |
| Sound | Enhanced sound with deep, throaty tone |
| Performance | Improved performance with increased airflow and reduced weight |
| Certification | CE/ECE compliant (check local regulations) |
| Installation | Easy installation with direct fitment for the model |
| Maintenance | Minimal maintenance required, clean regularly for best performance |
| Shipping Info | |
| Order Type : | Order From Cross Border |
| Dispatch Time : | 20-22 Business Days* |
| Product Attribute | |
| Select Your Motorcycle | Harley Davidson Street Rod XG750A 2017 |
Builder in Product TAB
NEW! Since Journal 3.2, the much improved T.A.B (Tabs Accordion Blocks) system supports the page builder inside the tab content. Unlimited Blocks, Tabs or Accordions with any HTML content or the builder interface (supporting custom rows/columns/modules) can be assigned to any individual product or to certain groups of products, like entire categories, brands, products with specific options, attributes, price range, etc.
You can indicate any criteria via the advanced product assignment mechanism and only those products matching your criteria will display the modules.
Also, any module can be selectively activated per device (desktop/tablet/phone), customer login status and other criteria. Imagine the possibilities.